>>


Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.efs.gov.pl
Tajemniczy Mr. Love
Karoline Leach
 
Obsada:
George – Robert Latusek
Adelajda – Izabela Noszczyk
Produkcja i reżyseria – Scena Poczekalnia
Oprawa muzyczna – Damian Neogenn - Lindner
Kostiumy – Bogna Rząd
Scenografia – Sebastian Nowicki
Czas trwania: 90 minut bez przerwy
Premiera: czerwiec 2013- w ramach projektu: „ Łódź miastem kobiet 2013” – II edycja
 

 
 
Sztuka jest sensacyjną opowieścią retro o wielkiej potrzebie miłości a jednocześnie: z jednej strony – niemożności zrealizowania tej potrzeby, a z drugiej strony – prób realizowania jej za wszelką cenę ( Ile jesteś w stanie zapłacić za miłość ?). Jest w niej wdzięk i elegancja angielskiej literatury nasycone sporą dawką napięcia.
George to matrymonialny oszust, żyjący jak sam mówi „ z własnej inteligencji i czaru”. Tajemniczo pojawia się w życiu samotnych kobiet, doprowadza do ślubu, spełnia obowiązek nocy poślubnej i znika z ich pieniędzmi…
Adelajda, 39 - letnia projektantka kapeluszy, wydaje się być jego kolejną idealną ofiarą…
- Ale czy na pewno ?
- Czyja to gra ?
- Jak się rozwinie ?
- Jak się rozwiąże ?
- Czy jesteś w stanie to przewidzieć ?
 
Warto dodać, że spektakl przeniesie widzów sto lat wstecz, gdzie niebanalną rolę odgrywają... kostiumy. Dziś w teatrze wykwintny kostium to rzadkość, a w tym wypadku składa się on z dziesiątków detali i drobiazgów …To spore aktorskie wyzwanie i dodatkowy teatralny „smaczek”.
 
 
Izabela Noszczyk (Adelajda) i Robert Latusek (George Love) – aktorzy Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, stworzyli duet niepokojący, sugestywny, a zarazem czarujący. Główna bohaterka, pełna kompleksów z powodu swojej nieco "ponadprogramowej" urody, trzydziestokilkuletnia kobieta cierpi samotność, a jednocześnie żyje nadzieją, że będzie jej dane spotkać tego jedynego, wyśnionego dla niej mężczyznę. Czas mija jej na pracy w butiku z kapeluszami, samotnych wieczorach wypełnionych jedzeniem i oczywiście marzeniach o romantycznej miłości. Pewnego dnia na jej drodze staje elegancki, przystojny i szarmancki mężczyzna. Wystarczy odrobina zainteresowania okazanego przez tajemniczego uwodziciela, by Adelajda zakochała się "na śmierć". Widz poznaje adoratora Adelajdy jeszcze przed ich pierwszym spotkaniem. Wtedy też ma okazję poznać kim naprawdę jest tajemniczy Mr. Love. Robert Latusek wciela się w rolę matrymonialnego oszusta, który bez skrupułów uwodzi panny i żeni się z nimi, po to tylko by je okraść i nikczemnie porzucić. I mimo że publiczność już od początku wie, kim naprawdę jest tajemniczy Mr. Love, sama może dać się mu uwieść. Jego wyznania miłości skierowane do naiwnej Adelajdy są tak ekspresyjne, że właściwie do końca sztuki można żywić nadzieję, że ów "romantyczny" hochsztapler pokaże swoją dobrą stronę albo chociaż zmieni swe postępowanie. Tak przecież może się stać.
 
 
Izabela Noszczyk "namalowała" portret kobiety, która pomimo wielu życiowych trudności i niepowodzeń, pozostała osobą ciepłą i dobrą, z niezłomną wiarą w wielką miłość. Na jej twarzy można ujrzeć prawdziwość oczekiwania, nadziei i ujmującą pogodę ducha. Niczego przed widzami nie udaje, po prostu projektuje postać ze sztuki Karoline Leach. Robi to tak sugestywnie i czarująco, jakby sama ją stworzyła. Robert Latusek także rozszyfrował swojego bohatera "wędrującego" - od wielkiej namiętności, poprzez okrutną obojętność - aż do pogardy. Ten aktorski duet był w stanie zawładnąć publicznością i sprawić, by razem z nimi przeżywała niebywałe koleje losu państwa Love. (…)
Paulina Aleksandra Grubek
Dziennik Teatralny


 

> zobacz galerię ze spektaklu

 
     Aktualności       Oferta       Artyści       Galeria       Media       Przyjaciele       Kontakt                                               design by anfit