>>


Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.efs.gov.pl
Piosenka przypomni ci...
Bernard Krawczyk i Przyjaciele

 
Cykl koncertów na Śląsku
 
 
Bernard Krawczyk – śpiew
Grzegorz Płonka – gitara, śpiew
Ireneusz Osiecki – akordeon
 
Całość trwa ok. 75 minut.
 
 

Cykl koncertów został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego:
 
„Gratuluję organizatorom ciekawego przedsięwzięcia, które z pewnością zgromadzi liczną widownię . Pragnę wyrazić również uznanie dla zasług wielkiego aktora filmu i śląskiej sceny teatralnej, którego talent możemy podziwiać już od wielu lat.Życząc powodzenia w realizacji zaplanowanych wydarzeń, z przyjemnością obejmuję je patronatem honorowym”
 
Adam Matusiewicz
Marszałek Województwa Śląskiego
 

 
Autorski projekt Bernarda Krawczyka we współpracy z profesjonalnymi muzykami to wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Górnego Śląska. Czar gitarowych brzmień, magia akordeonu oraz aksamitny głos Bernarda Krawczyka będą gwarancją niezapomnianych wrażeń.
 
Koncert „Piosenka przypomni ci... Bernard Krawczyk i przyjaciele” jest mieszanką muzycznych stylów, tematów oraz nastrojów. W programie znajdują się piosenki pochodzące z okresu międzywojnia, których treścią jest zabawa, flirt oraz kobiety. „Gwoździem programu” są śląskie „bery i szlagiery”, czyli żartobliwe wiersze i piosenki wykonywane w gwarze śląskiej. Na osobny rozdział składają się pieśni patriotyczne. Nieco odmienna stylistycznie jest część neapolitańska, której treścią są utwory zagraniczne ze słynnym „O sole mio” oraz pełne napięć instrumentalne popisy akordeonisty. Całość wieńczą najsłynniejsze polskie piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo i Jerzego Połomskiego.
 
Koncert odbywa się udziałem Bernarda Krawczyka - nestora śląskich scen teatralnych, aktora związanego przez wiele lat m.in. z Teatrem Śląskim, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Aktorowi będą towarzyszyć dwaj muzycy będący absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach: Grzegorz Płonka grający na gitarze i Ireneusz Osiecki – na akordeonie. Pan Grzegorz Płonka to – oprócz utalentowanego muzyka – wielbiciel historii Śląska, a zwłaszcza Katowic, jest autorem publikacji o jednej z dzielnic Katowic „Mała, wielka ojczyzna”. Pan Ireneusz Osiecki jest laureatem wielu koncertów akordeonowych w Polsce i za granicą, jako jeden z nielicznych muzyków w kraju koncertujące na bandoneonie – melodyjnej odmianie akordeonu.
 
 
> Bernard Krawczyk o idei koncertu
> Artykuł MM Silesia


 

> zobacz galerię z koncertu

 
     Aktualności       Oferta       Artyści       Galeria       Media       Przyjaciele       Kontakt                                               design by anfit