>>


Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.efs.gov.pl
Grażyna Barszczewska
Rozdane pocałunki ("Kobieta aha")
 
Czas trwania recitalu ok. 80 minut
 
„Rozdane pocałunki” to recital z elementami kabaretowymi, w którym Grażyna Barszczewska doskonale odnajduje się w roli artystki estradowej. Mottem recitalu są słowa Juliana Tuwima w pełni oddające charakter występu:
Od grzechu zaczął się jej świat, a że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał, jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta, zdradliwa i wierna, i dobra i zła, i rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza, i gołąb i żmija, i piołun i miód, i anioł i demon, i upiór i cud, i szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna, początek i koniec - kobieta, aha!

Na występ składają się piosenki i monologi autorstwa wybitnych polskich satyryków, kabareciarzy, poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Tadeusza Boya-Żeleńskiego oraz Jerzego Jurandota. Piosenki te doczekały się również dwupłytowego albumu. Premiera recitalu odbyła się w Warszawskim Teatrze Ateneum.

 
W lekki i zabawny sposób aktorka słowem i muzyką portretuje codzienne życie kobiety: jej zmagania się z otaczającym światem, z problemami, którym musi stawić czoło, z uczuciami, którym chętnie zawsze ulega. W recitalu splatają się żart i poezja, humor i czułość, zabawa i refleksja. A wszystko to okraszone pięknym głosem Grażyny Barszczewskiej.
     Aktualności       Oferta       Artyści       Galeria       Media       Przyjaciele       Kontakt                                               design by anfit