>>


Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego www.efs.gov.pl
RYSY NA ŻYCIORYSIE
Recital Kamili Klimczak
 
Piwnica Pod Baranami
 
Premiera: Kraków 14.01.2011
Scenariusz i reżyseria: Roman Dziewoński
Kierownictwo muzyczne: Dawid Rudnicki
Grają: Agata Półtorak, Michał Półtorak, Grzegorz Bąk, Dawid Rudnicki
 
 

 
 
Recital jest wynikiem wieloletniej współpracy Kamili Klimczak, aktorki krakowskiego Teatru Bagatela i Piwnicy Pod Baranami z Romanem Dziewońskim, reżyserem, pisarzem, wybitnym znawcą piosenki kabaretowej. W efekcie udało się stworzyć oryginalną mieszankę piosenek z różnych źródeł. W programie prezentowanym przez artystkę znajdziemy między innymi utwory Jerzego Derfla, Jerzego Wasowskiego, Franza Waxmana oraz napisane specjalnie dla niej przez kompozytorów: Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego i Grzegorza Turnaua do słów takich poetów jak Wisława Szymborska, Ewa Lipska, Antoni Marianowicz, Jeremi Przybora, Andrzej Waligórski i Wojciech Młynarski, z których wiele zostało zaprezentowanych po raz pierwszy. Na recital Kamili Klimczak składają się delikatne, liryczne i nastrojowe utwory o miłości, i o rozstaniach przeplatające się z piosenkami kabaretowymi zaprezentowanymi dynamicznie i z ekspresją. Monologi autorstwa Romana Dziewońskiego, które pojawiają się po każdym utworze scalają całość w spektakl i “rzeźbią” kolejne tytułowe „rysy na życiorysie” wykonawczyni. A ponieważ charakter mają słodko-gorzki znakomicie pasują do różnorakiej emocjonalnie rozchwianej konwencji recitalu.
 
Sonia Kaczmarczyk
Dziennik Teatralny

 
 
"Rysy na życiorysie" poruszają ważne tematy związane z funkcjonowaniem kobiety we współczesnym świecie; mówią o treści, którą niesie ze sobą codzienność. Recital podejmuje próbę analizy skomplikowanych relacji damsko-męskich. Koncert solistki porusza również problem przeciętności zjawisk, rzeczy oraz ludzi, którzy nas otaczają... Kamila Klimczak rozpatruje wyżej wymienione zagadnienia za pomocą dwóch różnych strategii: raz wykorzystuje w tym celu zabawne, kabaretowe utwory, innym razem interpretuje refleksyjne, poważne wiersze.
 
Monika Roman
Dziennik Teatralny

 
 
Na sukces „Rys Na Życiorysie” składa się nie tylko wyśmienicie dobrany repertuar i niewątpliwy talent solistki ale w dużej mierze to także zasługa znakomitych muzyków - Agaty Półtorak i Michała Półtoraka (skrzypce), Grzegorza Bąka (kontrabas) oraz Dawida Rudnickiego, który oprócz gry na fortepianie, jest także kierownikiem muzycznym. Na scenie pojawiają się nie tylko klasyczne instrumenty, Michał Półtorak gra również na mandolinie, a Agata Półtorak wykorzystuje „jajko” (grzechotka) i „żabę” (w rzeczywistości drewniany instrument o kształcie żaby). Wszyscy muzycy oprócz tego, że wspaniale akompaniują solistce mają także do wykonania subtelne zadania aktorskie, z których wywiązują się z bezpretensjonalnym wdziękiem.
 
Sonia Kaczmarczyk
Dziennik Teatralny
> Program spektaklu "Rysy na życiorysie"
> Fragment spektaklu "Rysy na życiorysie" 

> zobacz galerię ze spektaklu

 
     Aktualności       Oferta       Artyści       Galeria       Media       Przyjaciele       Kontakt                                               design by anfit